1 апликација за запознавање

Choose your language:
bg, bs, ca, ceb, co, cs, cy, da, de, el, eo, es, et, fa, fi, fr, fy, ga, gd, gl, gu, ha, haw, hi, hmn, hr, ht, hu, id, ig, is, it, iw, ja, jw, ka, kk, km, kn, ko, ku, ky, la, lb, lo, lt, lv, mg, mi, mk, ml, mn, mr, ms, mt, my, ne, nl, no, ny, or, pa, pl, ps, pt, ro, ru, rw, sd, si, sk, sl, sm, sn, so, sr, st, su, sv, sw, ta, te, tg, th, tk, tl, tr, tt, ug, uk, ur, uz, vi, xh, yi, yo, zh, zu,


15 најдобри страници и апликации за запознавање во 2021 година: Список на врвни платформи за запознавање преку Интернет според типотЗапознавање страници и апликации се многубројни во денешно време и ако прашате некого за нивната омилена страница, ќе добиете одговор уникатен како и самата личност.Додека некои луѓе можеби бараат loveубов и брак, други можеби бараат нешто повесело.Најдобрите страници за средби нудат многу разновидност и приватност, меѓу другите карактеристики. Оваа статија има за цел да ја постави најдобрата страница за запознавање за уникатната ситуација и целите на врската на секоја личност.Прв поглед:

 1. Најдобро за сериозни врски - Ехармонија 2. Најдобро за професионалци кои работат - EliteSingles 3. Најдобра бесплатна страница за запознавање - Окупид 4. Најдобра веб-страница за случајни датира - AdultFriendFinder 5. Најголема апликација за запознавање - Тиндер 6. Најдобра страница за средби со постари лица - SilverSingles 7. Најдобар систем за совпаѓање на личноста - Шарка 8. Најдобро за христијански синглови - ChristianMingle 9. Најдобра страница за запознавање во брак - Ешли Медисон 10. Најдобра апликација за средби за жени - Бумбари 11. Повеќе жени отколку мажи - Бараат 12. Сериозна страница за средби за помалку од 30 години - Зооск

Како беа оценети најдобрите страници за запознавање:Прегледи на корисници - За секоја страница за запознавање разгледавме прегледи на продавници за апликации, дискусии на форуми и прегледи на пилот-верници за да најдеме страници со најголем просечен рејтинг во дадена категоријаПриватност и безбедност - Секој има слушнато хорор приказни за датуми на интернет, кои се исчезнати или опасни. Најдобрите страници за средби имаат вградени карактеристики на приватност, па дури и модератори за да се вклучат кога корисникот е надвор од линија или претставува ризик за другите.Уникатни карактеристики - Некои веб-страници за состаноци нудат едноставни опции за средба, без разлика дали преку разговор или видео повик. Другите им помагаат на луѓето да го пронајдат својот натпревар со игри за компатибилност, опции за филтрирање и многу повеќе. Овие дополнителни карактеристики укажуваат на поголема шанса за успех.15 најдобри страници за состаноци за 2021 година1. Ехармонија - Најдобро за сериозни врскиМилиони парови се поврзани со Ехармонија - во реалноста, повеќе од 400 корисници се омажат за некој што го среќаваат на веб-страницата секој ден. Платформата дури има добиено и награди како најдобра страница за наоѓање стабилни врски.Ехармонија бара од корисниците да пополнат долго истражување по пријавувањето, кое функционира како „систем за совпаѓање на компатибилноста“. Веб-страницата потоа ги користи овие информации за да им претстави на корисниците можни успешни избори за запознавање.Оваа селективна методологија водена од податоци е причината зошто Ехармонија е одлична алтернатива за секој што бара долгорочна врска.2. Елитни синглови - најдобро за професионалци кои работатЧленството во Elite Singles е високо квалификувано, што ја прави одлична опција доколку корисниците бараат стимулативни разговори. Околу 85 проценти од учесниците имаат високо образование, а 90 проценти се над 30 години. Овие статистики го поткрепуваат животното искуство во равенката за запознавање.Веб-страницата ги совпаѓа корисниците со други синглови користејќи алгоритам фокусиран на нивните одговори на прашалник. Луѓето главно го користат за барање долгорочни партнерства, како во земјата, така и во странство. Во моментов е активен во 25 нации.3. AdultFriendFinder - најдобро за приклучувањеОваа страница не е наменета за секој што бара долгорочни врски. Овозможува две примарни опции: флертување (на апликацијата) или закачување. Тоа е тоа, и за некои луѓе, тоа е токму она што тие го сакаат.AFF или Пронаоѓач на пријатели за возрасни, вклучува низа опции за комуникација, вклучувајќи пораки, видео („датуми преку Интернет“), извори во живо и разговори во заедницата.Регистрирањето со оваа апликација е едноставно. За разлика од другите страници за состаноци на кои им е потребен прашалник, AFF го чува во процес на регистрација од 30 секунди. Корисниците можат веднаш да започнат со пребарување.4. SilverSingles - Најдобро за синглови над 50 годиниSilverSingles постои веќе 17 години и е една од најстарите апликации за средби за луѓе над 50 години. Услугата рачно го проверува секој профил, осигурувајќи дека нејзините клиенти се вистински и безбедни.Корисниците пополнуваат детален прашалник за личноста кој ги вклучува нивните животни планови, приоритети, став и други детали, така што веб-страницата може да ги филтрира соодветните совпаѓања.До платформата се пристапува преку веб-страницата или мобилна апликација каде основните членства се бесплатни.5. Bumble - Одлична опција за жениБумбарот е невообичаен меѓу апликациите за запознавање со тоа што ги овластува жените да иницираат комуникација. Мажите не можат да контактираат со нивните женски натпревари освен ако жената не оствари контакт претходно. Ова им овозможува на дамите да поведат еднаш.Платформата се фокусира на непосреден контакт. Корисниците имаат 24 часа да остварат контакт, а после тоа, натпреварот истекува. Ова укажува дека страницата е насочена кон спонтани приклучоци, но исто така е погодна за оние кои не сакаат да поминуваат многу време на разгледување.Апликацијата се интегрира беспрекорно со платформите за социјално вмрежување како што се Фејсбук, Спотифај и Инстаграм, овозможувајќи им на корисниците да прикажат различни аспекти на нивната личност. Исто така, се потврдуваат сметките за да се избегне често појавување на лажни профили.6. Шарка - Иновативна апликација за запознавањеКомпанијата повторно започна со работа „Hinge“ во 2016 година и таа е една од најчесто дискутираните апликации за запознавање во последниве години, најверојатно поради стапките на успех на нејзините корисници. Приближно 75 проценти од корисниците на шарки се одлучуваат да одат на втор состанок откако ќе ги исполнат своите натпревари.Оние со профили на шарки исто така можат да остават прегледи, кои софтверот Hinge потоа ги користи за да им помогне на рафинирање на нивните алгоритми за совпаѓање во иднина.Платформата на Hinge е интересна по тоа што ги поттикнува корисниците да сакаат или да коментираат на одреден дел од профилот на другата личност. Овозможува начин луѓето да комуницираат надвор од вообичаениот разговор.8. Барање - за шеќерчиња и шеќерни бебињаБарањето е единствено бидејќи се фокусира на поврзување на помлади индивидуи (бебиња од шеќер) со постари, богати татковци со шеќер. Очигледно, тоа е почеста отколку што повеќето веруваат, со оглед на платформата сега има над 10 милиони претплатници. Секоја личност може да ги специфицира своите услови пред да се поврзе, без разлика дали сака да патува, да бара додаток или други спецификации.Постои висок однос жена-маж, што значи дека татковците имаат многу опции за избор, иако тоа исто така покажува дека конкуренцијата може да биде силна за бебињата.9. JDate - само еврејски сингловиJDate е услуга за средби исклучиво за еврејски синглови. Основана е во 1997 година и сега е достапна во над 100 земји, овозможувајќи им на корисниците да комуницираат со еврејски синглови на пет различни јазици (англиски, хебрејски, француски, германски и шпански).Кога станува збор за еврејските свадби на Интернет, JDate е одговорен за совпаѓање на над 50 проценти од тие парови.Корисниците можат да контактираат со кој било со бесплатно или платено членство. Услугата за клиенти го проверува секој профил за да се осигура дека тој е создаден од вистински клиенти.10. ChristianMingle - Најдобра христијанска страница за средбиChristianMingle им помага на корисниците во христијанската заедница да ја пронајдат нивната вечна убов. Може да се пофали со над 1 милион корисници, а страницата експлицитно охрабрува „состаноци засновани на вера“ за долгорочен потенцијал.Постои бесплатна опција за сметка или месечно членство за 29,95 УСД. Последново доаѓа со гаранција, каде што корисникот може да добие шест месеци бесплатно откако ќе заврши првичното шестмесечно членство ако не најде некои соодветни.11. Zoosk - голема меѓународна заедницаZoosk може да се пофали со една од најголемите платформи на меѓународно ниво, со над 40 милиони членови ширум светот. Секој ден, овие корисници доставуваат повеќе од 3 милиони пораки на 25 различни јазици. Зооск работи во над 80 нации.На веб-страницата се користи нешто што се нарекува „технологија на склопување на однесување“ за да им помогне на синглците да најдат компатибилни индивидуи што би можеле да се изедначат со натпревар направен во рајот.По бесплатен пробен период, членството во Zoosk чини 29,99 УСД месечно.12. Reddit R4R - најдобро за корисниците на RedditR4R, или Redditor за Redditor, е под-уредување посветено на поврзување на корисници. Платформата не користи шема за појавување, наместо тоа, тоа е масовно место за лични реклами.Критериумите за пребарување на корисникот ги донесуваат неговите претпочитани резултати. Корисниците на Reddit го користат за да најдат активности, пријатели, забави, спојувања, па дури и долгорочни врски.И покрај тоа што е генерализиран форум, сепак постојат правила што се однесуваат на возраста, приватноста, законитоста и однесувањето. На пример, објавите во NSFW се дозволени, но мора да бидат означени како такви за да можат корисниците да одлучат дали сакаат да ја видат објавата или не.13. OkCupid - Бесплатно и популарноOkCupid е една од најпознатите страници за состаноци и содржи сеопфатни профили што другите членови можат темелно да ги скенираат пред да ги поврзете. Достапна е и во работна површина и во мобилна верзија, со многу детали што корисниците можат да ги пополнат за најдобри резултати.Веб-страницата е многу инклузивна, со над 20 избори за пол и сексуална ориентација.14. Ешли Медисон - Најдобра страница за запознавање во бракЕшли Медисон е единствена, направена за оженети лица кои сакаат да имаат приватни работи. Од оваа причина не е поврзана со сметки на социјалните медиуми.Постојат и други ограничувања и карактеристики на приватност кои им помагаат на корисниците да останат анонимни ако се плашат да не бидат фатени. Дополнително, Ешли Медисон има опција за патување каде членовите можат однапред да ја пребаруваат претстојната локација.Специјални споменувања:Match.com - Match постои од 1995 година и нуди виртуелна менторска програма за запознавање за да им помогне на учесниците во идеи за свадба и средби.Tinder - Оваа апликација за запознавање е широко популарна и доаѓа со кредибилитет. Повеќето луѓе го користат за приклучување, со оглед на масивната база на корисници и алгоритмите водени од локацијата.BlackPeopleMeet - Повеќе од 18 години, BlackPeopleMeet поврзува синглови од Афроамериканец кои бараат loveубов. 100.000+ членови на страницата можат да флертуваат, испраќаат е-пошта и да видат кој го гледа нивниот профил.Grindr - Grindr е исклучиво за ЛГБТКА + лица. Таа е заснована на локација, а корисниците првенствено ја користат за приклучување, иако можни се и подолги натпревари.Многу риби - Оваа веб-страница за состаноци е канадска, но им овозможува на корисниците да комуницираат со луѓе од целиот свет.Зошто луѓето користат страници за запознавање преку Интернет?Страниците за состаноци ги изложуваат луѓето на далеку поголем базен поединци отколку што една личност би имала шанса да се сретне во реалниот живот. Ова е особено случај за корисниците кои имаат ограничена социјална група, се нови во градот или на друг начин.Користењето на овие страници, исто така, може да им овозможи на корисниците да бидат поизбирни врз основа на критериумите што им се важни: споделени вредности, хобија или видот на врската што ја сакаат.Дали апликациите за дружење се безбедни?Општо, да, апликациите за состаноци се безбедни, но сепак е потребна разумност и претпазливост. Апликациите имаат одлики за приватност за да им помогнат на членовите, како што е проверка на профилот. Одредени веб-страници, исто така, ги скенираат учесниците рачно, додавајќи дополнителен слој на безбедност на процесот.Поединци никогаш не треба да даваат лични информации пред да запознаат некого во реалниот живот, како што се нивното презиме, адреса или дури и соседството. Исто така е паметно да се организира прв состанок на јавен простор. Претходно да контактирате со пријател и да им дадете до знаење дека одат на состанок со странец исто така не е лоша идеја.Како да ја осигурате вашата безбедност додека сте на состаноци преку Интернет?Никогаш не давајте лични информации некому преку Интернет, особено пред да се сретнете лично. Оваа информација ги вклучува презимето, работодавецот, адресата, па дури и соседството.Кога ќе сретнете некого преку Интернет, договорете се да се одржат првите неколку состаноци на јавни места. Ова може да биде кафуле, хотел, театар или некој друг јавен простор. Избегнувајте изолирани области како што се плажите и никогаш не дозволувајте странци да влегуваат во куќата.Конечно, контактирајте пријател пред датумот за да ги информирате каде се наоѓа и предвиденото време на враќање. Известете ги кога е време да заминат дома. За да обезбедите дополнителен слој на заштита, побарајте да се јават или да испраќаат пораки за време на датумот за да обезбедат максимална безбедност.Предлози за прв состанокЗапознавањето за прв пат може да биде огромно! За да обезбедите оптимална безбедност и да го сретнете натпреварот лично, следете ги овие совети:Одржувајте отворен ум. Поединци може да изгледаат многу поразлично во лице отколку на Интернет, затоа бидете подготвени за преференциите да се променат.Избегнувајте да бидете премногу формални. Воспоставувањето социјален состанок, како што е датумот за ручек, им овозможува на корисниците да се запознаат едни со други без да се чувствуваат обврзани да поминуваат часови заедно.Прегледајте ги разговорите пред да одите на состанок. Повторно прочитајте го профилот на лицето и прегледајте за што се дискутираше и закажете теми за општа дискусија.Дали е можно да се развие сериозна врска кога се дружите преку Интернет?Да, можно е! Ако се сретнат две лица, се компатибилни и е присутна хемијата, врската може да се претвори во нешто стабилно и безбедно. Тоа се случува секој ден, благодарение на страниците како Eharmony.Како заклучок сајтови за запознавање преку ИнтернетТрикот за онлајн датира е поединецот да знае што сака и што треба во врската претходно. Врз основа на горната листа, постојат многу видови на односи што може да се најдат на овие страници.Одржувајте претпазливост, но отворен ум кога користите страница за запознавање. Секоја страница овде има што да понуди, во зависност од тоа што сака корисникот.Посетете ја tigersoftinder.com за повеќе споредби и прегледи на производи.Одрекување: Информациите не претставуваат совет или понуда за купување. Секое купување направено од горенаведеното соопштение за јавност е направено на ваш сопствен ризик. Консултирајте се со стручен советник или професионалец пред секое вакво купување. Секое купување направено од оваа врска е предмет на крајните услови за продажба на веб-страницата споменати во изворот. Издавачот на содржини и неговите партнери по дистрибуција низводно не преземаат никаква одговорност директно или индиректно. Ако имате поплаки или проблеми со авторските права поврзани со овој напис, kindубезно контактирајте ја компанијата за која се работи оваа вест. Врските содржани во овој преглед на производот може да резултираат со мала провизија до авторот, доколку одлучите да го купите препорачаниот производ без дополнителни трошоци за вас.15 од најдобрите апликации за запознавање преку Интернет за наоѓање врскиНадевајќи се дека ќе ги натопите стапалата назад во светот на средби по подолг период на практикување социјално дистанцирање? Ако совпаѓањето со потенцијален нов партнер во „пред времињата“ беше комплицирано - додавањето на глобална пандемија во мешавината го направи уште покомплицирано да се најде таа искра или поврзаност. За време на оваа нова нормала, флертувањето со потенцијалните претходници преку апликација за запознавање преку Интернет може да биде најдобриот начин да запознаете некого.Но, вистината е, онлајн датира може да се чувствува огромно. Не треба само да се прават проценки засновани врз основа на неколку фотографии и биографии во една линија, или незгодност да се испраќаат директни пораки (или ДМ) на странци, само за да бидат сенишни. Големиот број на апликации и корисници можат едноставно да лизгаат како застрашувачка задача.Всушност, публиката за средби преку Интернет се очекува да порасне на 37,5 милиони корисници до 2023 година, покажуваат податоците на „Статиста“. И до 2040 година, eHarmony предвидува дека 70 проценти од паровите ќе ги започнат своите врски на Интернет. Можно е да се направи тој свет на состаноци да се чувствува податлив, само треба да ја пронајдете вистинската апликација. На пример, постојат лажат платформи специјално за оние кои сакаат земјоделство , сланина или дури и галење на брада (да, сериозно).Значи, ако барате да направите поширока врска со, да речеме, некој над 50 години, кој неодамна излегува по развод, се надева на виртуелен датум за видео или барате врска, овие апликации за запознавање преку Интернет (некои, дури и бесплатни) ги покриваат сите основите.1. НатпреварMatch е најпопуларната апликација за запознавање преку Интернет во 17 држави според истражувањето на PCMag спроведено на 2.000 луѓе. Како една од услугите за запознавање на ОГ (префрлена е само од веб-страница на веб-страница и апликација), Меч има специфична привлечност до оние помеѓу 45 и 65 години кои бараат сериозна врска; дополнително истражување спроведено од SurveyMonkey откри дека 58 проценти од возрасните 45-54 години користат натпревар, повеќе од двојно повеќе од процентот што го користат Тиндер. Можете да го преземете бесплатно, иако тоа ќе ве ограничи на прелистување; ако сакате всушност да испратите пораки до потенцијалните партнери, претплатите започнуваат од 21,99 УСД месечно.2. Наше времеАпликациите за состаноци не се наменети само за милениуми; 20 проценти од корисниците на Интернет на возраст меѓу 55 и 64 години користеле апликација или услуга за запознавање, покажува анкетата на компанијата за технологија и истражување Morning Consult. OurTime ја свртува идејата за приклучување култура на главата; наместо тоа, ги охрабрува корисниците да бараат пријатели со пријатели, пријатели, состаноци, долги врски и брачни партнери. Апликацијата за бесплатно преземање ви овозможува да испраќате е-пошта, да флертувате и да се совпаѓате со потенцијални партнери, а премиум претплатата (38 УСД месечно) ви овозможува дополнителни функции, како што е можноста да видите кому му се допаднал вашиот профил.3. БумбарБамбл се издвои од сите други услуги за запознавање што ја гужват продавницата за апликации, барајќи од жените да го направат првиот потег откако ќе се направи натпревар. Вие исто така имате само 24 часа за да испратите порака, освен ако не инвестирате во членство за зголемување, кое започнува од 10,99 УСД за една недела. Womenените ја сакаат апликацијата затоа што го намалуваат бројот на несакани пораки, а мажите ја сакаат - всушност, 58 проценти од испитаниците кои го претпочитале Бамбл во истражувањето на PCMag биле момци - затоа што одзема одреден притисок да се започне. Плус, откако ќе пронајдете некој што ве интересира, имате можност да одите на датум за видео во апликација.4. ТиндерТиндер можеби ја донесе „културата за спојување“, но сепак е една од најдобрите апликации за запознавање во САД. Има околу 8 милиони корисници, најмногу од која било друга апликација за состаноци, испитана од „ Статиста“ . Тоа значи дека имате прилично солидна шанса на крајот да се совпаднат со некој што го интересира вашиот интерес - дури и ако е потребно многу движење со лево за да стигнете таму. Апликацијата е бесплатна, но можете да пристапите до премиум-карактеристики како „Тиндер плус“, почнувајќи од околу 9,99 УСД месечно.5. Многу рибиУште една од оригиналните веб-страници за запознавање, претворени во апликации, со поглед кон пронаоѓање врска, ПОФ имаше 90 милиони корисници во своето име. Сè уште е популарен („Статиста“ го рангираше како број два), а апликацијата тврди дека имате 2,7 пати поголема веројатност да влезете во разговор во првите 24 часа отколку на другите апликации. Во анкетата со своите жени-корисници, апликацијата открила дека 44 проценти се самохрани мајки - и дека наоѓаат партнер за 10 проценти побрз од просечниот корисник. Преземете и лизгајте бесплатно и ажурирајте за да додадете повеќе фотографии или прво да им се појавите на потенцијалните партнери со почеток од 19,99 долари.6. ШаркаОткако ќе го пополните прашалникот и упатствата за апликацијата (размислете за стандардните мразокршачи како: „најголемиот пив ми е за домашни миленици е…“ и „мојата песна за караоке е…“), Хинџ ќе започне да ви одговара со корисниците што споделуваат заеднички интереси. Алгоритмот ви служи и со вашите „ Најкомпатибилни “ совпаѓања - со кого имате осум пати поголема веројатност да излезете надвор, велат тие. И не само што апликацијата ви покажува колку луѓе ви се допаднале, таа исто така ви кажува што им се допаѓале во вас, што го олеснува започнувањето разговор.7. OKCupidАлгоритмот на ОККупид користи серија прашања за да одреди колкав „процент“ ќе одговара со кој било од неговите пет милиони корисници. Тој фокус управуван од компатибилноста е особено привлечен за жените, кои сочинуваа 58 проценти од испитаниците кои ја претпочитаа оваа апликација во анкетата на PCMag. Исто така е супер инклузивно, нуди 12 родови идентитети и 20 сексуални ориентации за да можете да се дефинирате како што сакате и да се совпаѓате со точно оној што го барате.8. ЗооскПрвично апликација на Фејсбук, Зооск сега е една од најголемите страници за запознавање таму, со над 30 милиони преземања од нејзиното лансирање во 2007 година. Денес, има над еден милион активни корисници, според „Статиста“ - а 500.000 од нив плаќаат членови, што значи дека повеќе од половина од корисниците се сериозно посветени да најдат натпревар. Наместо да ве присилува да пополните долг прашалник, алгоритмот на апликацијата забележува со кого комуницирате за подобро да ги сервисирате потенцијалните совпаѓања.9. еХармонијаВо овој момент, eHarmony е име на домаќинството. Тоа е најголемиот конкурент на „Меч“ и двете најголеми возрасни групи се од 30 до 44 годишна возраст и 55 до 64 годишна возраст. Процесот на регистрација - кој вклучува многу детален прашалник од 150 прашања - е патување, но брендот еднаш тврдеше дека е одговорен за создавање на 4% од браковите во УС Плус, членовите на премиум претплата имаат можност да одат на датум на видео пред средба лично.10. Кафето се среќава со БагелСекојдневно напладне, Кафе се среќава со Бејгел ќе куратира и ќе ви испраќа квалитетни натпревари - или „ѓевреци“ како што ги нарекуваат - избрани од неговиот алгоритам. Без вклучено лизгање и ограничен дневен избор, оваа апликација е дизајнирана да не пренатрупа. Плус, длабинските профили и прашањата за „кршење на мразот“ поттикнуваат значаен разговор, правејќи ја оваа апликација совршена за оние што сакаат да започнат сериозни врски.11. ХилиСо повеќе од 14 милиони корисници, Хили се залага за „Еј, ми се допаѓаш!“. Апликацијата користи АИ за континуирано подобрување на склопувањето парови и има одлики како приказните на Хили кои ќе ви помогнат подобро да го фатите тоа што сте. Апликацијата е бесплатна, со изборна претплата за искуство без реклами и инкогнито режим.12. БЛКАко барате колеги од Црна заедница кои ги споделуваат вашите интереси, BLK е апликација за запознавање специјализирана за наоѓање на таа врска во нивната заедница на корисници. Со над 4 милиони преземања, бесплатната апликација ви овозможува да се совпаѓате и да разговарате со потенцијални партнери. Или, надградете се на премиум членство (10 УСД месечно) за искуство без реклами, зголемен профил, неограничен број лајкови и можност за „премотање“ со давање некому втора шанса.13. ХапнЈа изгубивте симпатичната сосетка, но не го знаете неговото или нејзиното име? Редовно воспоставувајте контакт со очи со некого додека шетате со вашето куче, но не сте започнале разговор? Happn е апликација за средби што може да помогне да се реализираат тие навидум изгубени врски. Користејќи ја локацијата на вашиот телефон, можете да се совпаѓате со луѓе исто така на апликацијата што се во близина. Со над 100 милиони корисници ширум светот, големи се шансите да откриете дека го уништувате вашето соседство.14. НЕААСоздадена од квир жени, оваа апликација за средби со ЛГБТК + (и социјална платформа) е наменета за жени и небинарни луѓе кои сакаат да најдат loveубов на безбеден простор. За нивните 6 милиони корисници, HER обезбедува заедници во апликациите и домаќини на настани за да помогне во поттикнувањето на тие искри да летаат.15. Внатрешен кругАко сте сериозни во намерата да ја пронајдете својата втора половина и сакате да избегнете влегување во празнината, Внатрешниот круг бара од сите корисници да го прифатат „Подобар залог на датумот“ што детално ја опишува обврската да биде „почитувана, сигурна и инклузивна“. Апликацијата обезбедува детални профили, уникатни филтри и инструкции за разговор - за да можете да ги избегнете страшните едногласни пораки „еј“.Најдобрите апликации за дружење за да го направите овој годишно за LoveубовСекој знае некој што ја запознал нивната „вечна личност“ иако датира преку Интернет, но исто како и самото дружење, наоѓањето на вистинската страница за вас може да направи обиди и грешки. Колективот Кочава, домаќин на најголемиот независен пазар за мобилни податоци, ги скрши бројките за да препорача неколку страници засновани на бројот на корисници. „Имаме достапни податоци за повеќе од 7,5 милијарди уреди“, вели akeејк Кортрајт, водечки менаџер на Кочава. „Како дел од овој пакет податоци, имаме информации за„ графикон на апликации “на овие уреди, што во суштина е список на апликации инсталирани на овие уреди. Ги разгледавме сите главни апликации за состаноци во Google Play и продавниците за апликации, а потоа идентификувавме пет апликации што имаат најмногу инсталации во рамките на нашиот сет на податоци “.Но, бидејќи не сите донесуваме одлуки само врз основа на бројки, ние исто така ја заокруживме оваа листа со неколку други опции што можат да одговараат на вашата специфична ситуација. Некои од овие се грижат за ЛГБТК + луѓето, корисници на одредена возраст, корисници на црно или BIPOC, оние со специфични интереси и други што можеби нема да го најдат својот совршен датум на една од најпопуларните апликации. Без разлика дали барате обичен тренд, скок за да го надминете раскинувањето или следната долгорочна врска, можете да започнете со преземање на една од овие апликации за запознавање.Ако воопшто сте биле на Интернет, веројатно знаете за Тиндер. Според Кочактив Кочава, апликацијата има најголем број корисници од сите апликации за запознавање таму. Додека многу корисници се обраќаат до Тиндер за случајни средби, други тука најдоа долготрајна loveубов.На Бумбарот, жените се оние кои започнуваат комуникација. Се разбира, кој пол го прави првиот потег е помалку проблем за жените ЛГБТК +, но дамите што бараат пичове може да најдат здив на свеж воздух. Кочава вели дека повеќето нејзини корисници спаѓаат во опсегот на возраст од 26 до 35 години, па можеби и на помладите датаџии им се допаѓа тоа.Секој што некогаш бил во игра со средби, веројатно слушнал за OkCupid, кој постои уште од 2004 година. ОГ сега има апликација со свои прашалници со потпис за сè, од религија до путер од кикирики наспроти желе, за да ви помогне да го пронајдете вашиот совршен партнер.Од апликациите што ги профилира Кочава, оваа имала најмлада корисничка база по Бамбл, со повеќе од половина од своите корисници кои доаѓаат на возраст под 36 години. И, според неговото име, страницата тврди дека е една од најголемите платформи за запознавање во светот .Корисниците кои имаат уште неколку линии за смеа и сребрени жици може да најдат сродни духови на апликација со повеќе луѓе во нивната демографска содржина. Податоците на Кочава покажуваат дека повеќето корисници на „МетМе“ се во опсег од 46 до 55 години, тесно следени од заградата од 55 до 65 години.Покрај тоа што има широка база на корисници, Кочава забележува на тој начин повеќе момци отколку жени што ја преземаат Happn, апликација за запознавање базирана на локација. Дами кои бараат гент, шансите нека бидат во ваша корист.Најдобри апликации за дружењеНашите уредници независно ги истражуваат, тестираат и препорачуваат најдобрите производи; можете да дознаете повеќе за нашиот процес на преглед тука. Може да добиеме провизии за набавки направени од нашите избрани врски.Луис Алварез / Getty ImagesВпуштањето во светот на апликациите за запознавање може да биде огромно, особено ако не сте точно сигурни што да преземете. Некои апликации се наменети за краткорочни врски, додека други охрабруваат навистина да се запознаат едни со други пред да се состанат за коктел или кафе FaceTime. Без разлика дали барате да се спуштите низ патека или да одите на некој обичен лет, има услуга која ви одговара.Тука ги заокруживме најдобрите апликации за запознавање, за да можете да го исполните вашиот натпревар - без разлика дали тоа е за ноќ или засекогаш.Најдобри апликации за запознавање од 2021 година

Најдобро во целина: ШаркаЗошто го избравме: Шарката ви дава ограничен број на врски на ден, што ја прави подобра опција за луѓето кои бараат посериозни врски.Добрите страни

Конс

Шарката започна како начин за поврзување пријатели на пријатели и луѓе во вашата мрежа. Кога беше основана од извршниот директор Justастин Меклеод, апликацијата им покажа на луѓето профили засновани на близина, како и пријатели на Фејсбук што ги споделија заеднички. Сега, едноставно ги поврзува корисниците со луѓето во близина на населбата што ја избрале.Корисниците можат да изберат да се поврзат со некого со потчукнување на копчето за разговор и совпаѓање или оставање коментар на страница. Профилите нудат упатства за започнување на разговорот како „Ако сакаш ова не е во ред, не сакам да бидам во право…“ и „Едно нешто што би сакал да знам за тебе е“.Шарката ви покажува повеќе информации за луѓето, па ако ви е непријатно да запознавате странци од Интернет, ова го олеснува тоа. Тоа ви ги дава презимињата на луѓето и обично нивното соседство, возраст, висина, работа, роден град и колеџ.Апликацијата е бесплатна, но сака луѓето да плаќаат, барајќи од нив да плаќаат за виртуелни „рози“ наменети за одлични натпревари што услугата ги избира за вас врз основа на она што го барате. Сето тоа се чувствува многу како епизода од The Bachelor . Алгоритмите што секојдневно ги избираат вашите најдобри натпревари исто така не се корисни. Многу пати тие ќе изберат некого крајно далеку или со многу различни политички припадности. Во некои случаи, тие може да ви покажат некој што веќе го познавате, што може да биде малку непријатно.За разлика од другите апликации, каде што и двајцата треба да се согласите да се совпаѓаат пред да може да се испрати порака, луѓето на Hinge може да ви испратат порака за отворање за да го одвиваат разговорот. Иако е бесплатно, постои и платена верзија. Претпочитаното членство е околу 30 УСД за еден месец, 60 УСД за три месеци или 90 УСД за 6 месеци и ви овозможува да испраќате неограничени врски и да поставувате построги филтри.Најдобро за брак: натпреварЗошто го избравме : Избравме натпревар затоа што тоа е најдобрата опција за сериозни датира кои се во брак.Добрите страни

Конс

Натпреварот е стара подготвеност со причина. Бидејќи корисниците мора да плаќаат за членство, тоа значи дека луѓето кои ќе се приклучат се фокусирани на посветеност. Match.com е основана од Гери Кремен и Пенг Т. Онг во Сан Франциско во 1993 година. Оттогаш, тој останува популарен, особено кај луѓето кои бараат сериозни врски.Кога се пријавувате, ги внесувате вашето име, возраст, висина, без разлика дали сакате или не сакате деца, колку сте сингл и ако пушите. Потоа одговараш на прашањето „Што те прави најсреќен?“ избор од активности вклучително концерти, готвење, блогирање, емисии за гледање прекумерно, спорт и многу повеќе. Следно, избирате што барате кај партнерот, вклучително и возрасен опсег, опсег на висина, религија и дали тие теми се „мора“.Со бесплатната опција, членовите добиваат ограничени пораки од нивните „врвни избори“ што Match ги избра за нив врз основа на компатибилноста. Премиум опцијата им овозможува на членовите неограничени пораки, допаѓања, можност за гледање на сите што ви се допаѓаат и кои сте го прегледале вашиот профил, разговори еден-на-еден со експерт за запознавање и многу повеќе.За жал, ако сте заинтересирани да користите Match, ќе мора да платите; во спротивно, не можете да видите кој ви испраќа пораки или што велат тие. Членствата чинат околу 18 УСД месечно за годишен план, приближно 22 УСД месечно за шест месеци и околу 30 УСД за три месеци.Најдобро за ексклузивност: РајаЗошто го избравме: Раја е позната по тоа што е ексклузивна апликација за состаноци, во која честопати се наоѓаат познати личности и влијателници.Добрите страни

Конс

Раја е позната по тоа што е една од најексклузивните апликации за запознавање, прогласувајќи ги А-списоците и влијателите како членови. Бидејќи е само за покани, има процес на апликација и луѓето мораат да плаќаат за да бидат членови, за тоа постои повисок квалитет отколку од обична апликација.Раја е околу 7 долари месечно и можете да поминете низ луѓе низ целиот свет. Ако достигнете дневни допаѓања, можете да платите приближно 7 УСД за уште 30 дневни допаѓања или едноставно можете да разговарате со вашите тековни врски, што апликацијата ве повикува да ги направите. Откако ќе бидете член, на пријателите може да им дадете легитимација за пријателство што може да помогне во забрзувањето на нивниот прием, иако апликацијата го задржува правото да одбие апликации.Членовите се наоѓаат низ целиот свет и имаат тенденција да работат на креативни полиња. Во основа е Сохо Хаус за дружење. Може да ја поврзете вашата сметка на Инстаграм, да изберете песна, да направите слајдшоу на фотографии и да пребарувате за романтични врски или пријатели. Може да пребарувате по локација за да видите кој е во близина на апликацијата. Раја, исто така, ќе ви покаже кои пријатели имате заеднички, ако и двајцата имате телефонски број на заеднички пријател, така што секогаш можете да го прашате вашиот пријател дали ве гарантираат за вашиот потенцијален датум. Можете исто така да пребарувате членови во одреден град или во одредена индустрија, што го прави уште полесно вмрежувањето или запознавањето луѓе.Најдобро за првите датуми: БумбариЗошто го избравме: Бумбарот има уникатен концепт: firstените прво испраќаат пораки до мажите, а потоа им се дава 24 часа да одговорат, што ја прави апликација водена од жени.Добрите страни

Конс

Кога Бамбл го започна основачот Витни Волф во 2014 година, тоа се засноваше на идејата дека жените најпрво ќе испраќаат пораки, што значи дека можат да изберат почетник за разговор и да го контролираат наративот. Волф продолжи да се најде на списокот на Форбс 30 под 30 години, како и на списокот Тајм 100 и стана најмладата жена што објави компанија во јавноста со само 31 година.Користењето на Bumble е прилично едноставно. Направете профил со вашите слики и информации за себе, а потоа можете или да имате бесплатен план или да платите за други опции. Планот „Во центарот на вниманието“ ветува до 10 пати повеќе натпревари и ве става пред 30 минути пред линијата за да ве гледаат први вашите потенцијални натпревари. Може да платите околу 1 УСД за 30 рефлектори, или отприлика 6 УСД за едно рефлекторско рефлекторство. Или можете да добиете 30 рефлектори за околу 50 долари.Другата опција е SuperSwipe, што вели дека ќе добиете „до 10x повеќе разговори“. SuperSwipes ви овозможуваат супер да сакате некој, па кога тој ќе почне да лизга, ќе бидете еден од првите луѓе што ќе ги видат. Станува збор за околу 1 долар за 30 SuperSwipes и по 3 $ за два SuperSwipes. Ако не сакате да плаќате за овие две опции, можете исто така да ја надградите вашата сметка на премија за да ги отклучите сите карактеристики одеднаш. Премиум корисниците ажурираат за околу 18 долари и потоа добиваат неограничени допаѓања, напредни филтри, режим на патување за да видат кој лизга на одредени места и неограничени задни страни во случај да поминете погрешно на некого, меѓу многу други карактеристики.Бумбарот е одлична опција за некој што започнува и кој сака да ги види сите подобни луѓе наоколу. Треба да лизгате надесно за да се совпаднат со луѓе, а потоа имате 24 часа да го направите првиот потег и да го започнете разговорот, па затоа треба често да ја проверувате апликацијата, во спротивно натпреварите ќе истечат. Мажите тогаш имаат 24 часа да одговорат. Може да ја пребарувате апликацијата со филтри, избирајќи кој ве интересира (мажи, жени или сите), старосен опсег и растојание. Можете исто така да поставите напредни филтри, да барате одредена висина, знак за астрологија, позадина на образованието и многу повеќе.Најдобро за ЛГБТК датира: НЕГОВЗошто го избравме: НЕГО го избравме затоа што е најголемата апликација за бесплатни состаноци во светот за ЛГБТК жени.Добрите страни

Конс

НЕА е најголемата апликација за бесплатни состаноци во светот за жени-квир, која нуди можност за натпревар, како и обезбедување новости за локални средби на безбедни простори. Апликацијата работи како заедница и се обидува да биде добредојдена и поддржувачка.Слично како Тиндер, НЕГОВ е сè околу лизгањето. Повлекување налево значи дека не ве интересира личноста, додека повлечете надесно (или емоџи срце) значи дека сакате да ја запознаете поединецот. Потоа, таа личност може да одлучи дали чувството е заемно и да ви испрати порака.И покрај тоа што е бесплатно, постојат и три вида на членства во премиум претплата. Премиум, едномесечно членство започнува од околу 15 долари, за шест месеци е околу 60 долари и за една година приближно 90 долари.Најдобро за еврејско дружење: JSwipeЗошто го избравме : JSwipe е одлична опција за еврејскиот народ да помине и да се сретне, без разлика каде се наоѓаат.Добрите страни

Конс

JSwipe е одлична опција ако сте Евреин или сакате да излегувате со еврејски мажи и жени. Лансирана во 2014 година преку Пасха од основачот Дејвид Јарус, кој во тоа време работеше и за Рајтрајт Израел и Хилел, апликацијата со седиште во Бруклин подоцна беше купена од нејзиниот конкурент, JDate.На JSwipe, внесувате кратко био, вашето образование и возраста. Од вас исто така е побарано да пополните дали ги чувате кошерот и вашата деноминација. Потоа, можете да започнете со лизгање. Вашата страница на профил се поврзува со вашата страница на Фејсбук, така што ќе ви покаже кои интереси ги споделувате со совпаѓањата засновани врз она што претходно ви се допаѓаше на Фејсбук.JSwipe нуди бесплатна верзија, како и првокласно членство, каде што можете да одите на ексклузивни настани и да добивате поволности како бесплатни пијалоци и трговски производи. Ексклузивната верзија исто така ви овозможува да видите кому му се допаѓа вашиот профил, да го засилите вашиот профил за повеќе совпаѓања, да поминете со прстЕдномесечното членство е околу 25 долари, три месеци чини околу 45 долари, а шестмесечното членство е приближно 60 американски долари. Слично како Тиндер, тоа ви покажува кој лизга околу вас врз основа на локацијата, но исто така можете да го поставите радиусот на милјата многу поголем и да гледате синглови низ целиот свет.Најдобро за случајно запознавање: ТиндерЗошто го избравме: Не можете да ја игнорирате оригиналната апликација за состаноци, Тиндер, што предизвика удар. Идеално е за закачување или долгорочно дружење.Добрите страни

Конс

Tinder навистина е апликацијата што започна сè. Започна во 2012 година и навистина ја смени сцената за запознавање засекогаш, воведувајќи синглови во светот на лизгање лево или десно за да се совпаднат со потенцијални легла или сериозни други значајниИ додека порано имаше многу луѓе кои бараа различни работи, сега тоа е насочено многу повеќе кон случајно запознавање. Tinder е веројатно најдобар во мал град каде што нема толку многу луѓе на повеќе лажни апликации, но дефинитивно знаат дека луѓето бараат повеќе неформални аранжмани.Иако започна како целосно бесплатна апликација, сега има бесплатна и платена премиум опција што им овозможува на корисниците „супер да сакаат“ луѓе (дополнителна форма на ласкање што наводно ги удвојува вашите шанси за натпревар), користете ја одликата за пасош за да видите кој е надвор таму на други локации и видете кој ви се допаднал пред да влезете на нив. Tinder Gold им го дава на корисниците сето тоа и повеќе за околу 15 долари месечно, додека Tinder Platinum им ги дава на корисниците овие опции, како и можноста да испраќаат пораки некому пред да се совпаднат за околу 10 долари месечно за шест месеци.Конечна пресудаПреземањето апликација за средби може да изгледа како голема обврска и да се чувствувате малку поразително ако не сте сигурни што прво да пробате, бидејќи сите тие имаат крајно различни вибрации. Шарката е најдобра опција ако барате да станете малку посериозни во врска со запознавањето апликации. Ви дава повеќе информации за потенцијалните датуми и охрабрува позначајни разговори. Раја е идеална ако се надевате дека ќе забележите некоја славна личност или сакате да се поврзете со други истомисленици, но може да биде тешко да се покани на неа.Бумбарот е одличен ако се надевате дека ќе одите на многу први состаноци. Апликацијата не ви кажува многу за луѓето, но го олеснува бескрајното лизгање и започнување разговор. Помислете на тоа повеќе како случајно да запознаете некој во кафеана. Ако барате да излегувате со жени и сакате апликација исклучиво за тоа, НЕГОВ е најдоброто залог. И, ако сакате да го задржите случајно, Тиндер е стариот верен со причина.Најчесто поставувани прашањаКако функционираат апликациите за дружење?Некои апликации бараат двете страни да поминат надесно ако се заинтересирани и потоа да ви овозможат да се поврзете. Другите дозволуваат една личност да испрати порака, а потоа примачот може да одлучи дали сака или не сака да одговори. Неколку од апликациите даваат обемни информации, вклучително и колеџ, висина, па дури и дали луѓето сакаат или не сакаат деца, додека други едноставно ќе ви ги покажат потенцијалните партнери во близина без многу информации.Дали има бесплатни и платени опции за апликации за состаноци?Повеќето апликации за средби се бесплатни, или барем имаат бесплатна опција, како и премиум, платена опција. Бесплатната опција обично им дава на луѓето можност за лизгање, додека плаќањето им овозможува на луѓето да бидат поспецифични, поставувајќи филтри кои покажуваат само одредена висина, религија или политичка припадност, на пример. За повеќето апликации, крајно е лесно да ги преземете, а потоа да ја користите бесплатната верзија, освен ако не барате нешто супер специфично. Некои апликации, како Раја, бараат од сите корисници да плаќаат мала месечна претплата. Обично, таксата е помала ако платите неколку месеци или подолго.Колку чинат апликациите за дружење?Апликациите за состаноци се движат од бесплатни до околу 100 американски долари ако добиете премиум верзија и инвестирате во неколку месеци од истата. Најмалку скапите опции ќе ви дадат низа премиум понуди што го надградуваат вашиот профил, или ставајќи го во центарот на вниманието за потенцијални натпревари или ви дава можност да испратите порака некому без претходно да се совпаѓате.МетодологијаПрашавме експерти за апликации, прочитавме прегледи и го испитавме сопственото долгогодишно искуство со нивна употреба. Исто така, баравме апликации што даваат широк спектар на информации за другите, како и флексибилност кога станува збор за плановите за плаќање. За нас беше важно да претставиме различни опции за преференции за датирање, без разлика дали станува збор за обични спојувања, први состаноци или дури и брак. Инклузивноста беше исто така важен фактор во одредувањето на нашите опции, така што апликациите што се грижеа за различни сексуални ориентации и религии се најдоа на списокот.

jAntivirus